Na wstępie warto podkreślić, że dla tego twórcy koło jest przereklamowane. Spróbował on już bowiem jeździć na kołach kwadratowych, co zakończyło się sukcesem. Teraz przyszedł czas na kolejną figurę geometryczną, czyli trójkąt.

Tym razem jednak konstrukcja koła nie składa się z ramy, na której krawędziach przesuwa się opona. Trójkąty o zaokrąglonych bokach się kręcą, jednak, by jazda była choć trochę wygodna, trzeba było zmienić konstrukcję roweru.

Youtuber wykorzystał więc rower z amortyzatorem środkowym, jednak go usunął, pozostawiając sam wahacz. Z przodu również zamontował wahacz. Mają one za zadanie kompensować zmiany wysokości osi, by jazda nie była jednym wielkim podskakiwaniem. Od góry z kolei płaszczyzna trójkątnych kół przesuwa się po metalowych rolkach wyposażonych w łożyska.

Z kolei same trójkątne koła zostały stworzone z drewna i mają zaokrąglone boki, a na krawędziach za pomocą zszywek przymocowano gumowe fragmenty opony. Reszta elementów, takich jak piasty i hamulce, jest standardowa i spełniają swoje zadanie.

W efekcie ten nietypowy rower jest w stanie się przemieszczać, i to nawet względnie komfortowo. Oczywiście jest to ciekawostka i lepiej się na nim nie rozpędzać do większych prędkości. Po pierwsze, nie wiadomo, czy koła by wytrzymały, po drugie, hamowanie byłoby zapewne trudne, a poza tym wejście w zakręt mogłoby się skończyć spektakularną wywrotką.