• W tegorocznej edycji Tech Awards 2018 nominowano do plebiscytu aż 144 produkty. Wśród nich 12 w kategorii technologie w motoryzacji
  • Najwięcej głosów zebrały marki europejskie: Audi (e-tron Quattro), BMW (Live Cockpit) oraz Jaguar (I-Pace)
  • W gronie nominowanych nie zabrakło takich marek jak DS, Ford, Hyundai, KIA, Mercedes, Nissan, Peugeot, Skoda oraz Volkswagen.

Największy polski plebiscyt Tech Awards 2018 został rozstrzygnięty. Czytelnicy oraz redaktorzy serwisów PCLab.pl, KomputerSwiat.pl, AGDLab.pl i Technowinki.onet.pl razem wybrali najlepszych z najlepszych w kilkunastu kategoriach. Swoje głosy można było oddać na najlepsze smartfony, sprzęt AGD i RTV, komputery, gry czy gadżety. Głosowano również w dość młodej kategorii nazwanej „Technologie w motoryzacji”.

Tech Awards 2018 Foto: Onet / Auto Świat
Tech Awards 2018

Wśród nominowanych w motoryzacyjnej kategorii nie zabrakło marek z całego świata: Audi, BMW, DS, Ford, Hyundai, Jaguar, KIA, Mercedes, Nissan, Peugeot, Skoda oraz Volkswagen. Z nominowanej 12 czytelnicy wybrali trójkę najlepszych. Na podium znalazły się marki z Europy.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Tech Awards 2018 zostało Audi e-Tron, które zebrało 14,04 proc. głosów. To duży kredyt zaufania dla niemieckiej marki, gdyż na samochód przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy zanim pojawi się w salonach. Audi obiecuje zasięg powyżej 400 km przy mocy ponad 400 KM i dostosowaniu do stacji szybkiego ładowania 150 kW.

Na drugim miejscu (12,51 proc. głosów) uplasowało się BMW ze swoją nową generacją cyfrowej deski rozdzielczej Live Cockpit, którą można dostosować niemal tak samo do potrzeb kierowcy jak dobrego smartfona. Bawarski producent zapowiada, że nowy Live Cockpit to dopiero początek cyfrowej rewolucji w kabinach aut. W niedalekiej przyszłości będzie bowiem można wzbogacić rozwiązanie o kolejne funkcje i usługi. Wszystko w ramach planowanych aktualizacji oprogramowania.

Trzecie miejsce (9,13 proc. głosów) dla Jaguara I-Pace, czyli samochodu elektrycznego. Warto pamiętać, że to brytyjska marka wygrała europejski wyścig o stworzenie auta elektrycznego, które ma rywalizować z amerykańską Teslą. Co więcej Jaguara I-Pace można także już kupić (również w Polsce) czym wciąż nie mogą się poszczycić renomowani konkurenci z Niemiec. Jaguar I-Pace oznacza imponujący zasięg 470 km (wg WLTP), napęd na cztery koła, ogromny moment obrotowy 700 Nm i ponad 400 KM mocy.