i Mercedes-Bez Witman na dostawę w sumie ośmiu bezpiecznych i luksusowych samochodów elektrycznych. Trafiły do działu operacyjnego lotniska, wożą także pasażerów VIP. Współpraca jest wynikiem wspólnego zaangażowania w innowacyjność, zrównoważony rozwój oraz niezrównaną jakość obsługi klienta.

„Wprowadzamy do naszej floty samochody zeroemisyjne marki Mercedes-Benz i już dziś wyruszamy we wspólną drogę do dekarbonizacji. W trosce o środowisko i klimat chcemy systematycznie redukować swój ślad węglowy, a pojazdy z napędem elektrycznym wraz z niezbędną infrastrukturą do ich ładowania to jest nasz pierwszy ruch w tym wyścigu do lepszej przyszłości. Cieszymy się z owocnej i profesjonalnej współpracy z liderami na rynku sprzedaży ekologicznych i luksusowych aut, BMG Goworowski i Witman” – powiedział Tomasz Kloskowski Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

fot. Ivo Ledwożyw Foto: BMG Goworowski
fot. Ivo Ledwożyw

BMG Goworowski i Witman dostarczyli na lotnisko w pełni elektryczne samochody do obsługi pasażerów VIP: dwa 7-osobowe EQV oraz EQS i EQB. Do zadań operacyjnych przekazane zostały trzy Mercedesy EQA i jeden EQB. Mają od 190 do ponad 200 KM, zasięgi nawet do 445 kilometrów.

fot. Ivo Ledwożyw. Marek Szybilski – Rzecznik Prasowy BMG Goworowski Foto: BMG Goworowski
fot. Ivo Ledwożyw. Marek Szybilski – Rzecznik Prasowy BMG Goworowski

„Nasze pojazdy elektryczne stanowią szczyt technologiczny, oferując nie tylko cichą i wygodną jazdę, ale także minimalizując wpływ na środowisko dzięki zeroemisyjnej eksploatacji. Jest to szczególnie ważne dla lotniska, które dąży do redukcji swojego śladu węglowego i promowania zrównoważonego transportu. Pasażerowie VIP oczekują nie tylko najwyższej klasy usług, ale również coraz częściej poszukują rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dostarczając im najnowocześniejsze pojazdy elektryczne, Mercedes-Benz spełnia te oczekiwania, łącząc luksus z odpowiedzialnością za środowisko” – powiedział Bogdan Goworowski Prezes Zarządu BMG Goworowski.