Oszustwo na policjanta

Wczoraj po południu rodzina 83-letniej mieszkanki Suchedniowa zgłosiła do policji, że kobieta mogła paść ofiarą oszustów. Wszystko zaczęło się od telefonu, który seniorka odebrała przed godziną 14. Oszust, podający się za policjanta, poinformował ją o wypadku, w którym rzekomo uczestniczyła jej córka. W tle słychać było krzyki, co miało dodać wiarygodności jego słowom. Kobieta, przerażona i chcąc pomóc córce, zgodziła się na przekazanie dużej sumy pieniędzy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Czujność kluczem do sukcesu

Kurier, który zgłosił się po odbiór pieniędzy, był emerytowanym funkcjonariuszem policji. Mężczyzna, zaniepokojony okolicznościami zlecenia, zdecydował się na współpracę z policją. Po odbiorze gotówki od seniorki i zorientowaniu się, że może mieć do czynienia z przestępstwem, niezwłocznie powiadomił o tym fakcie skarżyskich policjantów. Dzięki jego szybkiej reakcji i doświadczeniu, oszczędności starszej pani zostały uratowane.

Apel policji

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku w kontaktach z nieznajomymi. Wszelkie sytuacje, w których ktoś żąda przekazania gotówki, powinny natychmiast wzbudzić naszą czujność. W takich przypadkach należy niezwłocznie informować policję, rodzinę lub zaufanych sąsiadów. Ważne jest, aby pamiętać, że policja ani inne służby nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy w takiej formie.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 13.06.2024, Policja Świętokrzyska.