Jest poniedziałek 10 czerwca 2024 r., śląscy policjanci patrolują ulice Jastrzębia-Zdroju. O godz. 14. zauważają coś niepokojącego i postanawiają od razu wkroczyć do akcji.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo:

Oto kierowca czarnego kombi na skrzyżowaniu w nieprawidłowy sposób zmienia pas ruchu. Policjanci zatrzymują go do kontroli. Czarne kombi staje. Policjanci wychodzą z radiowozu. Kiedy zbliżają się do czarnego samochodu, jego kierowca niespodziewanie rusza i zaczyna uciekać. Policjanci biegiem wracają do auta i ruszają w pościg.

Pościg wygląda dramatycznie. Uciekający kierowca w niedozwolonych miejscach wyprzedza inne samochody, stwarzając realne zagrożenie. Nagle ścigany skręca w prawo, zajeżdża drogę innym i doprowadza do kolizji.

Pościg się kończy. Policjanci zatrzymują radiowóz w bezpiecznym miejscu. Podchodzą do czarnego kombi. Kiedy zaczynają wyjaśniać okoliczności zajścia, na jaw wychodzi coś niezwykłego.

Okazało się, że kierowca w trakcie ucieczki zamienił się miejscami z pasażerem, ponieważ posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolizję spowodował 21-latek, którego ukarano mandatem w wysokości 5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi. Jego 26-letni kolega odpowie za złamanie zakazu sądowego i szereg wykroczeń. Obaj odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do pięciu lat więzienia.