Zdarzenie drogowe w Budziskach Leśnych

W miejscowości Budziska Leśne, w gminie Banie Mazurskie, w wyniku nieustalonych jeszcze przyczyn, holowany pojazd ciężarowy marki Mercedes zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Do zdarzenia doszło około godziny 16:00. Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. W mercedesie podróżowały dwie osoby, z czego jedna wymagała hospitalizacji.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Śledztwo w sprawie wypadku

Policjanci wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczono ślady, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyn wypadku. Dowód rejestracyjny mercedesa został zatrzymany, a pojazd odholowany na parking strzeżony. Rozpoczęto policyjne dochodzenie mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

 Foto: Policja

Bezpieczeństwo na drogach – przypomnienie

W kontekście tego zdarzenia warto przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas holowania pojazdów. Należy zawsze upewnić się, że używane liny czy łańcuchy są odpowiedniej jakości, a pojazdy są prawidłowo połączone. Ponadto, zarówno kierowcy holujący, jak i holowani powinni zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć podobnych wypadków.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 5.06.2024, Policja Warmińsko-Mazurska.