Szczegóły zdarzenia

W środę, 8 maja, tuż po godzinie 6:00, w miejscowości Danków, kierujący skodą mieszkaniec powiatu kłobuckiego, nie zdołał uniknąć zderzenia z przechodzącym przez jezdnię seniorem. Mimo trzeźwości kierowcy, do wypadku doszło w okolicach skrzyżowania, co znacznie utrudniało widoczność. Policja zabezpieczyła pojazd do badań technicznych i pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności wypadku.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Statystyki wypadków w regionie

W obecnym roku powiat kłobucki stał się miejscem sześciu wypadków z udziałem pieszych, z czego jeden zakończył się śmiercią. W porównaniu do ubiegłego roku, gdzie odnotowano cztery takie zdarzenia, liczba wypadków wzrosła. Policja podkreśla, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w newralgicznych punktach takich jak przejścia dla pieszych czy przystanki autobusowe.

 Foto: Policja

Apel policji

W związku z tragicznym wypadkiem w Dankowie policja ponownie apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności. Przypomina również o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego i zasady ograniczonego zaufania. Bezpieczeństwo na drodze jest wspólną odpowiedzialnością wszystkich uczestników ruchu.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 10.05.2024, Policja Śląska.