Nadmierna prędkość wciąż problemem

Mimo wieloletnich kampanii i akcji prewencyjnych, nadmierna prędkość pozostaje główną przyczyną wypadków drogowych w Polsce. Akcja Prędkość miała na celu przypomnienie kierowcom o konsekwencjach niebezpiecznej jazdy. Policjanci w Siemianowicach Śląskich przeprowadzili pomiary prędkości w różnych częściach miasta, by egzekwować przestrzeganie limitów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Wyniki akcji w liczbach

W ramach akcji, która trwała od 6:00 do 22:00, siemianowiccy funkcjonariusze zatrzymali 41 kierowców przekraczających prędkość. Większość z nich, bo aż 35 osób, zostało ukaranych mandatami karnymi. Pozostałych 6 kierowców pouczono. Działania te odbywały się równocześnie na terenie całego kraju, gdzie policja użyła maksymalnych sił, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach.

Apel policji do kierowców

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i przestrzeganie przepisów. Rozważna jazda, unikanie brawury i ryzykownych manewrów może uratować życie. Funkcjonariusze przypominają, że pośpiech i łamanie przepisów nie są warte ryzyka tragedii na drodze. Ściągnięcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to podstawowe zasady, które pomagają bezpiecznie dotrzeć do celu.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 21.05.2024