Niebezpieczna ucieczka w nocy

Zdarzenie miało miejsce w sobotę po godzinie 22:00, kiedy to patrol ruchu drogowego zauważył fiata croma jadącego w kierunku Tarnobrzega. Po nieudanej próbie zatrzymania pojazdu policjanci ruszyli w pościg. Kierowca, łamiąc przepisy, starał się uniknąć odpowiedzialności, co skończyło się serią wykroczeń.

Alkohol przyczyną brawury

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu – badanie wykazało 0,34 promila w organizmie. 28-latek przyznał, że wypił dwa piwa i obawiał się utraty prawa jazdy. Jego obawy stały się rzeczywistością, a dodatkowo musi teraz liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Konsekwencje ucieczki przed policją

Za popełnione wykroczenia i przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, mieszkaniec gminy Nowa Dęba stracił prawo jazdy i otrzymał 35 punktów karnych. Teraz czeka go proces sądowy, w którym może zostać skazany na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres do 15 lat.

Przestroga dla innych kierowców

Policja przypomina, że ucieczka przed policyjnym patrolem jest przestępstwem. Kierowcy, którzy podejmują tak ryzykowne zachowanie, narażają nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Konsekwencje mogą być bardzo poważne, włączając długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 5.06.2024, Policja Podkarpacka.