Kolizja na ulicy Modrzewiowej

Wczoraj po południu ostrołęcka policja otrzymała zgłoszenie o kolizji drogowej. Zdarzenie miało miejsce na ul. Modrzewiowej w Ostrołęce. Kierujący land roverem, nie ustępując pierwszeństwa, doprowadził do zderzenia z mitsubishi. Po kolizji opuścił pojazd, ale po chwili wrócił i odjechał, pomimo widocznych oznak nietrzeźwości.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Świadkowie zareagowali

Świadkowie zdarzenia nie tylko wyczuli od sprawcy silną woń alkoholu, ale również zauważyli jego problemy z utrzymaniem równowagi i bełkotliwą mowę. Ich czujność i szybka reakcja przyczyniły się do zatrzymania sprawcy przez policję.

Zatrzymanie sprawcy

Policjanci w krótkim czasie odnaleźli pojazd sprawcy na jednej z posesji w Ostrołęce. Uszkodzenia pokolizyjne były widoczne. W domu zastali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. 60-letni mieszkaniec Ostrołęki został rozpoznany przez świadków i poddany badaniu trzeźwości, które wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Konsekwencje ucieczki

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i przeprowadzono badanie retrospekcyjne na zawartość alkoholu. Teraz czekają go surowe konsekwencje karne i finansowe, które mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ten przypadek stanowi przestrogę dla innych kierowców i pokazuje, że nieodpowiedzialne zachowanie na drodze nie pozostaje bez konsekwencji.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 17.05.2024, Polska Policja.