Obywatelskie zgłoszenie - szybka reakcja

W środę, 8 maja 2024 roku policjanci otrzymali zgłoszenie od uczestnika ruchu drogowego o niepewnie poruszającym się po drodze Seacie. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 34-latka, który przyznał się do picia alkoholu dzień wcześniej. Mężczyzna tłumaczył, że chciał jedynie zatankować auto dla kolegi i kupić piwo na kaca. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierowca był w stanie wyraźnego upojenia alkoholowego.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Dożywotni zakaz i konsekwencje prawne

Okazało się, że zatrzymany mieszkaniec gminy Węgorzewo posiadał już na swoim koncie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz stanie przed sądem, aby odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Przypadek ten podkreśla, jak poważne mogą być konsekwencje ignorowania przepisów drogowych i lekceważenia własnego bezpieczeństwa oraz innych użytkowników dróg.

Apel policji i rola społeczeństwa

Policja Warmińsko-Mazurska apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o niezachwianą czujność i reagowanie na wszelkie niepokojące zachowania na drodze. Każdy świadek może anonimowo zgłosić podejrzenie nietrzeźwego kierowcy, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez funkcjonariuszy, co może przyczynić się do uniknięcia tragedii na drodze.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.05.2024, Policja Warmińsko-Mazurska.