Nagła pomoc w potrzebie

Wszystko wydarzyło się w Słupsku, przy ul. Tuwima, gdzie policjanci monitorowali natężenie ruchu. Gdy zauważyli upadającą na chodnik starszą panią, natychmiast przystąpili do działania. Pomogli jej wstać i upewnili się, że nie potrzebuje pomocy medycznej. To nie tylko obowiązek, ale i ludzki odruch, którym kierowali się funkcjonariusze, ratując kobietę przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Społeczność docenia bohaterów

Czyn policjantów nie pozostał niezauważony. Córka poszkodowanej słupszczanki wyraziła wdzięczność w mediach społecznościowych, dziękując za pomoc i troskę. Podziękowania stały się viralem, pokazując, że w codziennej służbie liczy się nie tylko egzekwowanie prawa, ale również ludzkie podejście i gotowość do niesienia pomocy.

 Foto: Policja

Więcej niż obowiązek

Zdarzenie to jest przykładem na to, że praca policjanta to nie tylko walka z przestępczością, ale również obecność i wsparcie w codziennych, nieprzewidzianych sytuacjach. Naczelnicy słupskiej drogówki pokazali, że motto Pomagamy i chronimy to dla nich nie tylko słowa, ale rzeczywistość, którą tworzą na co dzień swoją postawą i zaangażowaniem.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 15.05.2024, Komenda Miejska Policji w Słupsku.