Akcja "Prędkość" w liczbach

W ramach piątkowej akcji "Prędkość", 19 funkcjonariuszy przeprowadziło 95 kontroli drogowych. Skrupulatna praca policji zaowocowała ujawnieniem 56 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Choć nikt nie stracił uprawnień do kierowania pojazdami, to liczba wykroczeń świadczy o potrzebie ciągłej edukacji i kontroli kierowców.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Gdzie i jak policja prowadziła działania?

Działania kontrolne skupiły się na Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim. Policjanci pracowali zarówno statycznie na punktach kontrolnych, jak i dynamicznie, korzystając z wideorejestratorów w nieoznakowanych radiowozach. Szczególną uwagę poświęcono rejonom przejść dla pieszych, gdzie ryzyko wypadków jest wyższe.

Efekty akcji – bezpieczeństwo na drogach

W dniu akcji odnotowano jedynie trzy kolizje drogowe i, co najważniejsze, nie doszło do żadnych wypadków. Wyniki te mogą świadczyć o prewencyjnym wpływie działań policji na kierowców. Przypomina się jednak, że każdy za kierownicą odpowiada nie tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu. Brawura na drodze nigdy nie popłaca.

Apel policji do kierowców

Policja przypomina o konieczności dostosowania prędkości do warunków na drodze i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Bezpieczeństwo jest wspólną odpowiedzialnością. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, kom. Marcin Świeży podkreśla, że ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji i apeluje o rozwagę za kierownicą.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 20.05.2024, Polska Policja.