92 wykroczenia w jednym dniu

Policjanci z cieszyńskiej komendy, działając w ramach akcji Prędkość, skoncentrowali się na egzekwowaniu przestrzegania limitów prędkości. W ciągu jednego dnia, w piątek, ujawnili aż 92 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. W 82 przypadkach zdecydowali się na nałożenie mandatu, podczas gdy w 10 przypadkach sprawcy wykroczeń zostali pouczeni.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skutki nadmiernej prędkości

Policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Chociaż kierowcy mogą sądzić, że szybsza jazda pozwoli im zaoszczędzić czas, to w rzeczywistości może to prowadzić do tragicznych konsekwencji. W wyniku zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością mogą ucierpieć nie tylko pojazdy, ale przede wszystkim ludzie – zarówno kierowcy, ich pasażerowie, jak i inni uczestnicy ruchu.

Technologia w służbie bezpieczeństwa

W trakcie akcji Prędkość policjanci wykorzystywali wideorejestratory oraz radarowe mierniki prędkości, aby skutecznie wykrywać i dokumentować przypadki przekroczenia prędkości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe było precyzyjne i szybkie reagowanie na wykroczenia.

Apel o rozwagę na drodze

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a szczególnie do kierowców, o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń oraz warunków panujących na drodze. Jak podkreślają funkcjonariusze, zmniejszenie prędkości nie wpływa znacząco na czas podróży, a może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 21.05.2024