Foto: Policja

Jak zgłosić kontrolę autokaru?

Zaniepokojeni rodzice lub opiekunowie mogą zgłosić prośbę o kontrolę autokaru osobiście, telefonicznie lub mailowo do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Ważne, aby zrobić to z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. Policja podejmie działania w miarę swoich możliwości organizacyjnych, a zgłaszający powinni podać szczegółowe informacje o dacie i godzinie odjazdu oraz kontakt do organizatora wycieczki.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Kontrola na życzenie

Policjanci nie pozostają obojętni na prośby obywateli. Przykładem jest dzisiejsza kontrola autokaru, którym dzieci z leszczyńskiego przedszkola wyruszyły na wycieczkę. Dzięki temu rodzice mogli być pewni, że ich pociechy są bezpieczne w drodze do celu. Policja życzy przyjemnych wrażeń z wycieczki, jednocześnie dbając o to, by była ona przede wszystkim bezpieczna.

 Foto: Policja

Gdzie jeszcze można zgłosić kontrolę?

Oprócz policji stan techniczny pojazdów może być sprawdzany przez Inspekcję Transportu Drogowego w Lesznie. To dodatkowa instytucja, do której można się zwrócić w razie wątpliwości co do sprawności autokaru. Współpraca między tymi dwoma organami ma na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pasażerom, szczególnie najmłodszym.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 15.05.2024, Komenda Miejska Policji w Lesznie.