Foto: Policja

Działania Prędkość - kiedy i gdzie?

Działania kontrolne miały miejsce w piątek na terenie całego kraju, jednak szczególny nacisk położono na Rude Śląską. Policjanci drogówki rozpoczęli kontrole już od wczesnych godzin porannych, skupiając się na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczeń prędkości.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Jak przebiegała akcja?

Policjanci wykorzystali szeroki wachlarz urządzeń do pomiaru prędkości, w tym pojazdy z wideo rejestratorami. W działaniach wzięli udział również funkcjonariusze grupy SPEED, którzy nie tylko kontrolowali prędkość, ale również stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, wyposażenie oraz posiadane dokumenty.

 Foto: Policja

Konsekwencje dla kierowców

W wyniku działań, 104 kierujących otrzymało mandaty karne za przekroczenie prędkości. Dodatkowo, jeden z kierowców stracił dowód rejestracyjny pojazdu z powodu braku przeprowadzonych badań technicznych, które były zaniedbane przez dwa lata. Akcja Prędkość pokazuje determinację policji w egzekwowaniu przepisów drogowych i stanowi ostrzeżenie dla wszystkich uczestników ruchu.

 Foto: Policja

Następne działania już wkrótce

Policja zapowiada kolejne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Akcje takie jak Prędkość są regularnie przeprowadzane, aby przypominać kierowcom o konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i zwiększać świadomość zagrożeń płynących z nadmiernej prędkości.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 21.05.2024