Współpraca reklamowaTestujemy na paliwach
Auto Świat > Wiadomości > Wypadki > Policjanci prowadzili kontrole. Dwóch kierowców ciężarówek "wpadło w ich sidła"

Policjanci prowadzili kontrole. Dwóch kierowców ciężarówek "wpadło w ich sidła"

Policja z Radomska podczas akcji "Trzeźwość" zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców ciężarówek. Zdarzenie miało miejsce 8 lipca 2024 roku. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drogach, a w przypadku pojazdów wielotonowych ryzyko jest jeszcze większe. Kierowanie pojazdem po alkoholu grozi surowymi konsekwencjami prawnymi.

Policjanci prowadzili kontrole. Dwóch kierowców ciężarówek "wpadło w ich sidła"
Policjanci prowadzili kontrole. Dwóch kierowców ciężarówek "wpadło w ich sidła"Źródło: Policja
  • Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Akcja "Trzeźwość" w Radomsku

W poniedziałek, 8 lipca 2024 roku, od wczesnych godzin porannych, policjanci przeprowadzili działania kontrolne skupione na wykrywaniu nietrzeźwych kierowców. Kontrole odbywały się na terenie powiatu radomszczańskiego. Wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj kierowcy ciężarówek, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, 40-letni mężczyzna, miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Konsekwencje prawne dla nietrzeźwych kierowców

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje surowe kary. Nietrzeźwi kierowcy ciężarówek mogą spodziewać się kary do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz wysokiej grzywny. To środki mające na celu odstraszenie od prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu i zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.

Wpływ alkoholu na zdolności kierowcy

Alkohol i środki odurzające znacząco obniżają zdolności psychofizyczne kierowców. Pogarsza się ostrość widzenia, ocena odległości, a czas reakcji ulega wydłużeniu. Dochodzi do obniżenia koncentracji i błędnej oceny własnych możliwości. W przypadku kierowców zawodowych, którzy pokonują długie trasy, stan trzeźwości jest absolutnie kluczowy dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Apel policji i świadomość społeczna

Policja apeluje o nieprowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu. Organizm potrzebuje czasu na pozbycie się toksyn, aby kierowca mógł bezpiecznie wsiąść za kółko. Świadomość społeczna na temat zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdów po alkoholu jest kluczowa, a w przypadku kierowców zawodowych, odpowiedzialność ta jest jeszcze większa. Bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 10.07.2024, Policja Łódzka.

materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków