Wspólne działania policji w walce z nadmierną prędkością

Policjanci z Łasku, wspierani przez funkcjonariuszy z Sieradza, Zduńskiej Woli, Pabianic i Łodzi, skoncentrowali się na egzekwowaniu przestrzegania limitów prędkości, szczególnie w obszarach zabudowanych i w pobliżu przejść dla pieszych. Kontrole przeprowadzono zarówno statycznie, jak i dynamicznie, aby skutecznie wyeliminować niebezpieczne zachowania kierowców.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nietrzeźwy kierowca na celowniku

Podczas akcji, w gminie Sędziejowice, policjanci zatrzymali 62-letniego kierowcę seata, który prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz stanie przed sądem. Przypomnienie o surowych konsekwencjach prawnych i finansowych za jazdę w stanie nietrzeźwości stanowi ważny element prewencyjny działań policyjnych.

Rezultaty akcji Prędkość i NURD

W ramach działań Prędkość i Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego policjanci skontrolowali łącznie 72 pojazdy. Aż 55 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Wszyscy, którzy złamali przepisy, zostali ukarani zgodnie z obowiązującym prawem. Akcja ta pokazuje, że mimo istniejących zagrożeń, nadal wielu kierowców lekceważy przepisy ruchu drogowego.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 17.05.2024, Policja Łódzka.