Operacja przeciwko niebezpiecznym wyścigom

W odpowiedzi na nielegalne wyścigi, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, krakowska policja przeprowadziła wzmożone działania kontrolne. Patrole skupiły się na miejscach, gdzie wcześniej odbywały się nielegalne wydarzenia. Funkcjonariusze zwracali uwagę na przekroczenie prędkości, ryzykowne manewry, a także stan techniczny pojazdów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Efekty interwencji drogówki

W wyniku akcji, policjanci przeprowadzili 75 kontroli, nałożyli 46 mandatów karnych na sumę 61 tys. złotych, zatrzymali 28 dowodów rejestracyjnych i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu. Ujawnili również dwóch kierujących pod wpływem substancji psychoaktywnych. Działania te pokazują determinację w egzekwowaniu prawa i dbałość o bezpieczeństwo na drogach.

Apel o bezpieczeństwo i rozsądek

Policja apeluje do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, bezpieczną jazdę i szacunek dla innych uczestników ruchu. Nielegalne wyścigi to nie tylko naruszenie prawa, ale przede wszystkim realne zagrożenie życia. Akcje takie jak ta w Krakowie mają na celu przypomnienie o konsekwencjach nieodpowiedzialnej jazdy.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 15.05.2024, Komenda Miejska Policji w Krakowie.