Kontrole prędkości w liczbach

Działania Prędkość przyniosły konkretne wyniki. Policjanci z pruszczańskiej drogówki skontrolowali blisko 40 kierujących, z których niemal 20 zostało przyłapanych na przekroczeniu prędkości. To pokazuje, jak wielu kierowców lekceważy przepisy, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skutki nieodpowiedzialnej jazdy

W ramach działań policjanci odnotowali 3 wypadki i 7 kolizji drogowych. To smutne świadectwo tego, jak nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Każdy z tych incydentów to przestroga przed nadmierną prędkością na drodze.

Rekordzista dnia

W miejscowości Domachowo na DW226 policjanci zatrzymali kierującego peugeotem, który pędził z prędkością 103 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. 36-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i otrzymał 13 punktów karnych. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a uprawnienia zawieszone na 3 miesiące.

Apel policji i konsekwencje

Policjanci przypominają o surowych konsekwencjach dla tych, którzy ignorują przepisy ruchu drogowego. Wysokie mandaty, punkty karne, a nawet utrata prawa jazdy to realne zagrożenia dla nieodpowiedzialnych kierowców. Szczególnie ostrożni powinni być recydywiści, na których czekają podwójne kwoty mandatów. Apeluje się o rozwagę i przestrzeganie przepisów – bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas.

Zostań policjantem drogówki

Jeśli chcesz mieć realny wpływ na bezpieczeństwo na drogach, rozważ karierę w policji drogowej. Szczegóły dotyczące rekrutacji i wymagań znajdziesz na oficjalnej stronie policji. To szansa, by stać się częścią zespołu dbającego o porządek i bezpieczeństwo na drogach.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 21.05.2024, Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim.