Skala kontroli – liczby mówią same za siebie

Podczas weekendowych działań, funkcjonariusze garnizonu stołecznego przeprowadzili intensywne kontrole. Wśród zbadanych 18 464 kierowców, 27 było w stanie nietrzeźwości, a 50 osób miało w organizmie śladowe ilości alkoholu. Te statystyki pokazują, że problem prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu wciąż jest aktualny i wymaga stałej uwagi ze strony organów ścigania.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Cel akcji – bezpieczeństwo na drogach

Głównym celem akcji Trzeźwy Kierowca 2024 jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policja regularnie przeprowadza kontrole trzeźwości, a raz w miesiącu organizowane są wzmożone działania. Dzięki temu, kierowcy są bardziej świadomi konsekwencji jazdy po alkoholu, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Stała czujność i prewencja

Policjanci nie ustają w działaniach prewencyjnych. Kontrole trzeźwości są przeprowadzane codziennie, a akcje takie jak Trzeźwy Kierowca 2024 mają na celu nie tylko wyłapywanie przestępców, ale również edukację i podnoszenie świadomości społecznej. Bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem, a trzeźwość kierowców to jeden z jego fundamentów.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 10.05.2024, Wydział Ruchu Drogowego KSP.