Akcja Prędkość - co musisz wiedzieć

Akcja Prędkość to inicjatywa mająca na celu zwrócenie uwagi na konsekwencje przekraczania dozwolonych limitów prędkości. Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem musi dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, biorąc pod uwagę takie czynniki jak stan drogi, warunki atmosferyczne, rzeźbę terenu, a także stan techniczny i ładunek pojazdu. Dzisiejsze działania są odpowiedzią na statystyki, które nieubłaganie wskazują prędkość jako przyczynę wielu tragedii.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Spot Jestem prędkością - przestroga dla kierowców

Spot przygotowany przez policjantów z żywieckiej drogówki, zatytułowany Jestem prędkością, to mocny przekaz skierowany do kierowców. Film ma na celu pokazanie, jak łatwo można stracić kontrolę nad pojazdem i jak tragiczne mogą być skutki nawet nieznacznego przekroczenia prędkości. Spot jest dostępny online i policja zachęca do jego oglądania, szczególnie teraz, gdy zbliża się weekend i wzrasta liczba podróży.

Bezpieczeństwo na drodze - wspólna odpowiedzialność

Nadmierna prędkość zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego. Policja przypomina, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze leży nie tylko w rękach władz i służb, ale przede wszystkim wśród samych kierowców. Każdy z nas ma wpływ na to, czy na drogach będzie bezpiecznie. Pamiętajmy, że życie i zdrowie są najcenniejsze, a wypadek drogowy to zawsze niewyobrażalna tragedia dla wielu osób.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 7.06.2024