Nietrzeźwi kierowcy w rękach policji

Policja w Zakopanem podjęła działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W efekcie, w ciągu ostatnich dni, zatrzymano pięć osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Wśród nich była 37-letnia kobieta z Wielkopolski, która na drodze krajowej nr 47, znanej jako „zakopianka”, została zatrzymana z rekordową ilością alkoholu w organizmie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Groźne konsekwencje łamania prawa

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. W przypadku złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów kierowcy mogą spodziewać się jeszcze surowszych konsekwencji, w tym utraty prawa jazdy na okres od 1 roku do 15 lat oraz kary pozbawienia wolności do 5 lat.

Zdarzenia z ostatniego tygodnia

Oprócz wspomnianej rekordzistki, policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który spowodował kolizję, będąc pod wpływem 3 promili alkoholu. Mężczyzna ten dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kolejny przypadek to 28-latek z powiatu nowotarskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość, a badanie wykazało ponad 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Policja zatrzymała również dwie osoby poruszające się hulajnogą po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości.

Apel policji i przypomnienie przepisów

Policja apeluje o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych. Przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, które może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi i realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo na drogach priorytetem

Działania tatrzańskiej policji mają na celu nie tylko eliminowanie zagrożeń, ale również edukację i podnoszenie świadomości kierowców. Bezpieczeństwo na drogach jest wspólną odpowiedzialnością wszystkich użytkowników i wymaga ciągłej uwagi oraz przestrzegania prawa.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 5.06.2024, KPP w Zakopanem.