Auto Świat Wiadomości Wypadki Policjanci zatrzymali kierowcę dostawczaka. Padł rekord

Policjanci zatrzymali kierowcę dostawczaka. Padł rekord

Niechlubny rekord prędkości 62-latka w Ściborowicach zakończył się zatrzymaniem prawa jazdy i mandatem w wysokości 5 000 złotych. Mężczyzna, jadąc renault, przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 76 km/h. To kolejny przypadek naruszenia przepisów przez tego kierowcę, co skutkowało również nałożeniem na niego 15 punktów karnych.

Policjanci zatrzymali kierowcę dostawczaka. Padł rekord
Policja
Policjanci zatrzymali kierowcę dostawczaka. Padł rekord

Szaleńcza jazda w Ściborowicach

30 lipca, podczas działań kontrolnych, policjanci z Krapkowic zatrzymali do kontroli 62-letniego mężczyznę. Wideorejestrator policyjnego radiowozu uchwycił, jak renault, którym kierował, pędził przez miejscowość Ściborowice z prędkością 126 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Konsekwencje drogowej recydywy

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie pierwszy raz, gdy ten kierowca łamał przepisy ruchu drogowego. Jako drogowy recydywista, został on ukarany surowym mandatem karnym oraz punktami karnymi. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 71 km/h w obszarze zabudowanym.

Prędkość główną przyczyną wypadków

Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych w Polsce. W związku z tym, wykroczenia związane z dużym przekroczeniem dozwolonej prędkości są surowo karane, a dla recydywistów drogowych przewidziana jest dwuletnia recydywa, podnosząca kwoty mandatów.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 1.08.2024, KPP Krapkowice.

materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków