Policjanci z Ząbkowic Śląskich prowadzą intensywne działania, aby eliminować z ruchu tych kierowców, których brak wyobraźni i tzw. ciężka noga zagrażają bezpieczeństwu pozostałym użytkowników dróg. W ciągu ostatnich dni zatrzymali kilku kierowców, którzy przez swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, musieli się pogodzić z utratą prawa jazdy i wysokimi mandatami karnymi. 13 lutego bieżącego roku, na drodze krajowej nr 8 w okolicy Braszowic, 21-letni kierujący mercedesem nie zastosował się do znaku B-25 oraz przekroczył dozwoloną prędkość o 25 km/h. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego przyjął mandat karny w kwocie 1500 złotych, a na jego konto trafiło 20 punktów karnych.

Pędził ponad "stówę" po bruku

Trzy dni później, w Ziębicach na ulicy Przemysłowej, mundurowi zatrzymali 53-letniego kierującego samochodem marki Dacia, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego pędził ponad 100 km/h po ulicy wyłożonej kostką, w efekcie czego utracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Podobną prędkość w terenie zabudowanym, na drodze krajowej nr 8, osiągnął 33-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Na trudnym, pełnym zakrętów i niebezpiecznym odcinku drogi, na którym często dochodzi do poważnych wypadków, mężczyzna pędził z prędkością przekraczającą 100 km/h. Na szczęście jazda tego skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcy zakończyła się „jedynie” wysokim mandatem, 13 punktami karnymi i utratą przez niego prawa jazdy.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 20.02.2024, Wrocław.