Nagranie z policyjnego radiowozu Foto: Policja
Nagranie z policyjnego radiowozu

Kiedy prędkość staje się zagrożeniem

Zdarzenie miało miejsce w czwartek po godzinie 14:00, kiedy to patrol z grupy Speed używając wideorejestratora, uchwycił moment, w którym 44-letnia kobieta jechała z prędkością 105 km/h w obszarze, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. Przekroczenie prędkości o 55 km/h to nie tylko ryzyko wypadku, ale i surowe konsekwencje prawne.

Konsekwencje przekroczenia prędkości

Wałbrzyszanka, która zdecydowała się na tak ryzykowną jazdę, musiała pożegnać się z prawem jazdy. Dodatkowo, otrzymała mandat karny w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz 13 punktów karnych. Policja przypomina, że za przekroczenie prędkości grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

Bezpieczeństwo na drodze priorytetem policji

Działania policji w Wałbrzychu są częścią szeroko zakrojonej kampanii mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, kom. Marcin Świeży, podkreśla, że nadmierna prędkość jest jednym z głównych zagrożeń i apeluje o rozwagę za kierownicą. Każdy przypadek łamania przepisów jest surowo karany, by przeciwdziałać potencjalnym tragediom.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 6.04.2024, Polska Policja.