Pościg za mercedesem w Kolnie

Do zdarzenia doszło pomiędzy Kumelskiem a Lachowem, gdzie policjanci z kolneńskiej drogówki zauważyli mercedesa jadącego bez wymaganych świateł. Próba zatrzymania pojazdu za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie powiodła się – kierowca zignorował polecenia i rozpoczął ucieczkę. Po kilku kilometrach pościgu, funkcjonariusze zdołali zatrzymać uciekiniera.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nietrzeźwy kierowca z dożywotnim zakazem

Okazało się, że za kierownicą znajdował się 38-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, ujawniono, że mężczyzna posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jego lekceważące zachowanie wobec przepisów drogowych i próba ucieczki przed policją skutkować mogą poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Konsekwencje naruszenia prawa

Zgodnie z kodeksem karnym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych to poważne przestępstwa. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przypadek ten stanowi ostrzeżenie dla innych kierowców, by nie lekceważyć przepisów ruchu drogowego oraz decyzji sądowych.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 13.06.2024, Polska Policja.