Zatrzymanie na gorącym uczynku

Policjanci z biłgorajskiej komendy, patrolując wieczorem miejscowość Dereźnia Zagrody, natychmiast zareagowali na niebezpieczne manewry kierowcy Volkswagena. Po zatrzymaniu pojazdu i przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości potwierdzili, że 38-letni mieszkaniec Biłgoraja był nietrzeźwy. Jego zachowanie na drodze mogło zakończyć się tragedią.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje łamania prawa

Mężczyzna, który wsiadł za kierownicę mimo cofniętych uprawnień, stanie przed sądem. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień, grozi mu do 2 lat więzienia. Przypadek ten podkreśla surowość przepisów i konieczność ich przestrzegania.

Apel o bezpieczeństwo

Policja przypomina, że pijani kierowcy stanowią realne zagrożenie na drogach. Apeluje o niekierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu i zwracanie uwagi na podejrzane zachowania innych kierowców. Odpowiedzialne zachowanie i reakcja mogą uratować zdrowie, a nawet życie innych uczestników ruchu drogowego.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.05.2024, KPP Biłgoraj.