Policjant na wolnym zatrzymuje zagrożenie

2 maja około godziny 20:00, Arkadiusz Gajowski, korzystając z urlopu wypoczynkowego, zauważył pojazd poruszający się w sposób zagrażający bezpieczeństwu. Volkswagen Polo, jadąc zygzakiem i z uszkodzoną oponą, wzbudził podejrzenia policjanta. Gajowski, nie wahając się ani chwili, podjął pościg, który zakończył się szybkim zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nietrzeźwy kierowca na drodze

Po zatrzymaniu pojazdu, policjant natychmiast poczuł silną woń alkoholu. Kierowca, mający w organizmie ponad promil alkoholu, próbował ponownie uruchomić samochód i odjechać, jednak został obezwładniony przez Gajowskiego. Wsparcie przybyło w postaci wezwanego przez kolegę policjanta patrolu ruchu drogowego, który potwierdził stan nietrzeźwości kierującego.

Konsekwencje dla pijanego kierowcy

Po zdarzeniu, los nietrzeźwego kierowcy znajdzie się w rękach sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie. Przypadek ten podkreśla, jak ważna jest odpowiedzialność i czujność, nawet poza godzinami służby. Dzięki zdecydowanej postawie policjanta, możliwe było wyeliminowanie z ruchu drogowego osoby stwarzającej realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 7.05.2024, Policja Śląska.