Czujność po godzinach

Podkomisarz Marcin Urban, zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, będąc na wolnym, zauważył niepokojące zachowanie kierowcy skody na ulicy Wiejskiej. Mężczyzna nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenia policjanta. Urban niezwłocznie podjął interwencję, przewidując, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skuteczna interwencja

Po zatrzymaniu pojazdu podkomisarz Urban wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu. Zdecydowane działanie policjanta, polegające na wyjęciu kluczyków ze stacyjki, zapobiegło dalszej jeździe, nietrzeźwego 57-latka. Następnie, Urban powiadomił dyżurnego o sytuacji, co umożliwiło szybkie przybycie patrolu policji na miejsce zdarzenia.

Konsekwencje naruszenia prawa

Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili test na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy. Wynik około 1,6 promila potwierdził przypuszczenia. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a teraz jego sprawą zajmie się sąd. Działania podkomisarza Urbana pokazują, że odpowiedzialność i gotowość do działania policjantów nie kończy się wraz z zakończeniem służby.

Przestroga i pochwała

To zdarzenie jest przestrogą dla wszystkich kierowców, by nie siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Jednocześnie jest to pochwała dla policjanta, który nawet poza służbą wykazał się profesjonalizmem i zaangażowaniem. Dzięki jego postawie możliwe było uniknięcie potencjalnego wypadku, który mógł mieć tragiczne skutki dla wielu osób.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.05.2024, KPP w Tucholi.