Nocny dramat na ulicy Podgórze

W nocy z 13 na 14 maja, tuż przed godziną 1:00, policja otrzymała zgłoszenie o wypadku w Kowarach na ulicy Podgórze. Na miejscu zastano pojazd marki Renault w rowie i nieprzytomnego mężczyznę. Kierowca, jak się później okazało 29-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, uciekł z miejsca zdarzenia. Wypadek najprawdopodobniej spowodowany był przez niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Ucieczka i zatrzymanie sprawcy

Policjanci z Kowar szybko ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcę wypadku. Mężczyzna, który kierował pojazdem, był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jego nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do tragedii. Został zatrzymany w policyjnym areszcie i teraz musi liczyć się z surową karą.

Konsekwencje lekceważenia prawa

Wypadek w Kowarach to przestroga dla wszystkich kierowców. Nietrzeźwość za kierownicą i ignorowanie zakazów sądowych może prowadzić do niewyobrażalnych tragedii. Policja przypomina o konieczności przestrzegania przepisów drogowych i odpowiedzialności, jaką niesie za sobą kierowanie pojazdem. W tym przypadku, za popełnione przestępstwa, 29-latkowi grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 15.05.2024, Polska Policja.