Nocny wypadek w centrum miasta

W miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę, bolesławieccy policjanci interweniowali w związku z wypadkiem drogowym. Nietrzeźwy kierowca busa, mając w organizmie 1,7 promila alkoholu, nie zapanował nad pojazdem, co doprowadziło do zderzenia z miejskim hydrantem. Zdarzenie to miało miejsce na jednej z ulic w centrum Bolesławca.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Szybka reakcja i zatrzymanie sprawcy

Sprawca wypadku, 31-letni mężczyzna, został zatrzymany na miejscu przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego bolesławieckiej jednostki Policji. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Policja podkreśla, że jazda w stanie nietrzeźwości jest poważnym wykroczeniem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Konsekwencje jazdy po alkoholu

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to nie tylko ryzyko wypadku, ale również surowe konsekwencje prawne. Oprócz kary więzienia, sprawcy grozi długotrwała utrata prawa jazdy oraz konsekwencje finansowe. Apeluje się o nieustanne przestrzeganie przepisów i unikanie prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu.

Bezpieczeństwo na drogach priorytetem

Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierowców są jednym z najpoważniejszych zagrożeń na drogach. Policja w Bolesławcu oraz na terenie całego kraju nieustannie prowadzi działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa i eliminowanie takich zdarzeń. Każdy przypadek jazdy pod wpływem alkoholu traktowany jest z najwyższą surowością.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 21.05.2024, Polska Policja.