Zatrzymanie na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kruszynie zareagowali na zgłoszenie i zatrzymali 23-latka tuż po zdarzeniu. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierowca był w stanie nietrzeźwości. Okazało się również, że mężczyzna ma na swoim koncie aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, wydany wcześniej przez Sąd Rejonowy w Raciborzu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Szybka ścieżka do sądu

Po zatrzymaniu i wytrzeźwieniu, sprawca został w trybie przyspieszonym doprowadzony do Sądu Rejonowego w Bolesławcu. Tam, bez zbędnej zwłoki, usłyszał wyrok. Sąd nałożył na niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązek zapłaty świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także przepadek równowartości pojazdu, którym jechał.

Konsekwencje lekceważenia prawa

Przypadek ten stanowi ostrzeżenie dla wszystkich kierowców, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego i sądowych zakazów prowadzi do poważnych konsekwencji prawnych. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drogach, a polskie prawo przewiduje surowe kary dla osób, które decydują się na tak nieodpowiedzialne zachowanie.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 7.06.2024, Polska Policja.