Szczegóły wypadku

Do zdarzenia doszło 3 czerwca 2024 roku po godzinie 17:00 w okolicach miejscowości Sarnówek, na pasie autostrady A-1 w kierunku Łodzi. Wstępne ustalenia wskazują, że kierowca BMW nie dostosował prędkości do trudnych warunków pogodowych, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem i jego dachowania. Na miejscu zginęła starsza pasażerka, a dwie pozostałe osoby zostały hospitalizowane.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Reakcja służb

Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku, na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli teren i rozpoczęli działania pod nadzorem prokuratora. W obecności biegłego z zakresu wypadków drogowych zbierano materiał dowodowy. Od kierowcy pobrano próbki krwi w celu sprawdzenia, czy był pod wpływem alkoholu. Śledztwo w tej sprawie ma wyjaśnić dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Apel policji

W związku z tym tragicznym wydarzeniem policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Władze podkreślają znaczenie dostosowania prędkości do panujących warunków, szczególnie podczas opadów deszczu. Przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów, aby uniknąć podobnych tragedii w przyszłości.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 5.06.2024, KMP we Włocławku.