Nietrzeźwy za kierownicą

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 12 maja 2024 roku, przed godziną 17:00. Post. Mikołaj Lemke, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nakle, zauważył niepokojące zachowanie kierowcy daewoo lanos. Mężczyzna, jadąc zygzakiem, wyrzucił z pojazdu szklaną butelkę po alkoholu. Policjant, nie będąc na służbie, podjął interwencję.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skuteczna interwencja poza służbą

Post. Lemke, wykorzystując swoje doświadczenie i instynkt, zablokował drogę ucieczki nietrzeźwego kierowcy, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Do czasu przybycia patrolu policji, funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę. Przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Konsekwencje lekceważącego zachowania

36-letni mieszkaniec Nakła, oprócz jazdy w stanie nietrzeźwości, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący go od 3 lat. Teraz mężczyzna musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, w tym karą do 3 lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz do 5 lat więzienia za ignorowanie sądowego zakazu.

Apel policji

Policja Kujawsko-Pomorska przypomina i apeluje do świadków: jeśli obserwujemy niebezpieczne zachowania na drodze, nie wahajmy się informować o tym służb. Nasza czujność może uratować zdrowie, a nawet życie innych uczestników ruchu drogowego.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 15.05.2024, Policja Kujawsko-Pomorska.