Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 17.00 na ulicy Konrada Sitki w Zabrzu. Sprawca, kierujący Volkswagenem, zderzył się z autem marki Fiatem. Po kolizji wyszedł z samochodu z piwem w ręce, miał też grozić świadkom zdarzenia. Na miejsce wezwano zabrzańskich policjantów, którzy ustalili, że sprawcą kolizji jest 42-letni mieszkaniec Zabrza, w przeszłości był karany między innymi za nielegalne posiadanie broni, przestępstwo narkotykowe i przestępstwa z użyciem przemocy.

Sprawca zabarykadował się w domu

42-latek zamknął się w swoim domu przed policjantami, a na podwórko wypuścił psy. Dodatkowo groził funkcjonariuszom, próbując przekonać ich, aby odjechali. Ze względu na burzliwą, kryminalną przeszłość i fakt wcześniejszego ukarania za nielegalne posiadanie broni, na miejsce wezwano śląskich kontrterrorystów.

Tuż przed 23.00 funkcjonariusze zadecydowali o siłowym wejściu i zatrzymaniu podejrzanego, które przebiegło bez żadnych zakłóceń – sprawca kolizji nie stawiał oporu.

Wynik badania trzeźwości mężczyzny wykazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. 42-latek usłyszał już zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz groźby kierowane wobec mundurowych, mające ich zmusić do odstąpienia od czynności. Po zakończeniu czynności sprawcę kolizji wypuszczono do domu – wobec podejrzanego zastosowano jednak środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru Policji.

Treść powstała przy wsparciu narzędzia sztucznej inteligencji.