Nietrzeźwy za kierownicą - interwencja obywatelska

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Małdyty około godziny 16:00. Świadek jazdy 60-latka, który poruszał się mercedesem w sposób budzący podejrzenia, podjął decyzję o interwencji. Kierowca mercedesa, jadąc całą szerokością jezdni i używając nieuzasadnionych sygnałów dźwiękowych, wydał się być pod wpływem alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji świadka, który uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał policję, możliwe było uniknięcie potencjalnego wypadku.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skutki nietrzeźwej jazdy

Po przybyciu na miejsce, policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierującego. Nietrzeźwy 60-latek stracił prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony. Mężczyzna spędził noc w areszcie i teraz stanie przed sądem. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Apel o odpowiedzialność i czujność

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o niezwłoczne reagowanie w przypadku podejrzeń o jazdę innych kierowców pod wpływem alkoholu. Bezpieczeństwo na drogach jest wspólną odpowiedzialnością. Obywatelska postawa zgłaszającego jest godna naśladowania i zasługuje na uznanie, gdyż może ratować życie i zdrowie wielu osób.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 15.05.2024, Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie.