Obraz pochodzący z serwisu https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/127888,Wypadek-drogowy-w-Zarzeczu-z-udzialem-dwoch-pojazdow-ciezarowych.html Foto: Policja
Obraz pochodzący z serwisu https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/127888,Wypadek-drogowy-w-Zarzeczu-z-udzialem-dwoch-pojazdow-ciezarowych.html

Wypadek na drodze wojewódzkiej

Wczesnym rankiem, przed godziną 6:00, na drodze wojewódzkiej nr 992 w Zarzeczu, doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. Mercedes z cysterną, jadący w kierunku Jasła, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w nadjeżdżające z naprzeciwka Volvo z naczepą. W wyniku zdarzenia kierujący Mercedesem został zakleszczony w kabinie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Akcja ratunkowa i skutki wypadku

Na miejsce natychmiast przybyli strażacy, którzy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli rannego 63-letniego mężczyznę. Z poważnymi obrażeniami został on przetransportowany do szpitala. Drugi z kierowców, prowadzący Volvo, nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej.

 Foto: Policja

Praca służb i utrudnienia w ruchu

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą przeprowadzili na miejscu wypadku szczegółowe oględziny i zabezpieczyli ślady. Droga, na której doszło do zdarzenia, była całkowicie zablokowana przez niemal 14 godzin, co spowodowało znaczne utrudnienia dla innych uczestników ruchu.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 5.06.2024, Policja Podkarpacka.