Foto: Policja

Wypadek na ulicy Wolności

O godzinie 9:00 na ul. Wolności w Jeleniej Górze miała miejsce poważna kolizja. 71-letni kierowca Fiata Punto, jadąc w kierunku Cieplic, z nieznanych przyczyn uderzył w tył Forda Rangera. Siła uderzenia była na tyle duża, że Ford odbił się i zderzył z Seatem. Kierujący Fiatem trafił do szpitala. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Policja bada przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Incydent z autobusem miejskim

Wcześniej tego samego dnia, około godziny 7:00, w Wojanowie doszło do niebezpiecznego incydentu z udziałem autobusu komunikacji miejskiej. Kierowca z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w słup. Na szczęście w autobusie nie było pasażerów, co mogło zapobiec większej tragedii.

 Foto: Policja

Kolizja na skrzyżowaniu

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godziny 11:35 na ulicy Wolności. 43-letni kierowca Iveco nie zachował należytej ostrożności podczas skrętu i spowodował zderzenie z pojazdem marki Skoda. Mimo potencjalnego zagrożenia, nikomu nic się nie stało. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

 Foto: Policja

Apel policji

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze. Przypomina o konieczności zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami i przestrzegania ograniczeń prędkości. Każde lekceważenie tych zasad może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń, narażając życie zarówno kierowców, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Podinspektor Edyta Bagrowska podkreśla, że rozwaga i przestrzeganie przepisów to podstawa bezpieczeństwa na drodze.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 10.05.2024, Polska Policja.