To pierwsze muzeum samochodowe w Czechach, którego dokładne zwiedzenie całej ekspozycji umożliwia technologia Google Street View. Podczas wirtualnej wędrówki przy użyciu swojego komputera lub urządzenia przenośnego można dokładnie zapoznać się z samochodami Skody, a nawet usiąść za kierownicą niektórych z wystawionych zabytkowych wozów.

Jest wśród nich pierwszy samochód czeskiej marki, model Voiturette A, stworzony przez założycieli firmy Václava Laurina i Václava Klementa, jak i wiele innych legend czeskiej motoryzacji, takich jak Skoda 110, Skoda 860, Superb 4000 czy też 1101 „Tudor” Cabriolet.

Zwiedzający mogą też wirtualnie wejść do rzadkiej ŠKODY Popular Sport Monte Carlo, jak i niegdyś popularnej w Polsce 1000 MB. Całą prezentację wzbogaca studium Skoda VisionD. Kolekcja muzeum obejmuje około 340 wartościowych eksponatów wystawionych na przestrzeni ponad 1 800 metrów kwadratowych.

Google Street View daje także internautom szansę wirtualnego rozejrzenia się po Centrum Obsługi Klienta Skody w Mladej Boleslav. Odwiedzający mogą obejrzeć tam z każdej strony całą obecną gamę modelową marki, wliczając w to aktualną ofertę rowerową oraz firmowych akcesoriów.