Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Wszystko o dieslach: Poznaj wszystkie wady silnika 2.0 HDi

11 sty 14 18:09

Silnik 2.0 HDi to najdłużej oferowana konstrukcja koncernu PSA z bezpośrednim wtryskiem paliwa common rail. Jest nie tylko najbardziej popularny w gamie motorów HDi, lecz także najmniej awaryjny

Udostępnij
0
Skomentuj

Z perspektywy ponad 10 lat można śmiało powiedzieć, że silnik 2.0 HDi to udana konstrukcja zarówno jeśli spojrzymy na nią przez pryzmat efektywności, osiągów, kultury pracy, jak i trwałości oraz ogólnej niezawodności. Nic więc dziwnego, że znajdziemy go w wielu samochodach – nie tylko koncernu PSA (Citroën/Peugeot).

Historia jednostki 2.0 HDi sięga końca lat 90. XX w. Motor o oznaczeniu DW10ATED rozwijający moc 109 KM zadebiutował w lipcu 1998 r. pod maską Peugeota 406, a kilka miesięcy później trafił do Xantii II. W 1999 r. w ofercie pojawiła się słabsza, 90-konna wersja (DW10TD) i właśnie na tych dwóch odmianach mocy koncern PSA bazował do końca 2003 r.

Wszystko o silniku 2.0 TDI

Silnik ten miał godnie zastąpić popularną i cenioną odmianę 1.9 TDI.I choć jest dużo nowocześniejszy od poprzednika, w powszechnej opinii uchodzi za znacznie mniej trwały

Pierwszy turbodiesel 2.0 HDi był rozwinięciem bardzo udanej jednostki 1.9 TD. Ma rzędowy układ cylindrów (R4), jeden wałek rozrządu i 8-zaworową głowicę. Wtrysk paliwa jest realizowany przez system common rail pierwszej generacji z elektromagnetycznymi wtryskiwaczami.

W słabszej odmianie przeważnie występuje turbina o stałej geometrii, ale są również wersje ze zmienną geometrią łopatek – standard w odmianie 109-konnej. Warto wiedzieć, że w przypadku mocniejszej odmiany silnika 2.0 HDi na rynku znajdziemy kilka wariantów mocy: 107, 108 i wspomniana już, najpopularniejsza 109 KM.

Różnice były spowodowane np. drobnymi zmianami elektroniki bądź zastosowaniem filtra cząstek stałych. Pomijając jednak aspekty techniczne i ich zaawansowanie, 8-zaworową jednostkę 2.0 HDi na pewno trzeba dość wysoko ocenić z użytkowego punktu widzenia.

To cichy, całkiem dynamiczny i oszczędny silnik. Jeśli jest w dobrym stanie (regularny serwis, przebieg w granicach zdrowego rozsądku), warto nim się zainteresować. Jeszcze kilka lat temu typową usterką jednostki 2.0 HDi 8V były problemy z kołem pasowym wału napędowego (ściślej tłumikiem drgań skrętnych). Przeważnie awaria występowała już po przejechaniu 40 tys. km.

Pociesza jednak fakt, że od ok. 2004 r. koła pasowe wytrzymują przebiegi ponad 100 tys. km. Inne kłopoty jednostek 8V? Usterki pompy wysokiego ciśnienia, przepływomierza powietrza, turbosprężarki i dwumasowego koła zamachowego.

Citroen Grand C4 Picasso 2.0 HDi - Van dla dużej rodziny

Powyższe awarie spotkamy także w wersji 16-zaworowej. Choć powszechnie silnik 2.0 16V HDi zaczęto wprowadzać do gamy modelowej koncernu PSA pod koniec 2003 r. (moc 136 KM), trzeba pamiętać, że już w 2000 r. pod maskę modelu Evasion trafiła jednostka 2.0 16V o mocy 109 KM– silniki zarezerwowano dla dużych vanów Citroëna oraz Peugeota. Jedynie w C8 i 807 znajdziemy także wersję 120-konną silnika 2.0 HDi (od 2006 r.).

W 2008 r. na rynku pojawiła się odmiana 140-konna, a rok później także mocno zmodyfikowane wersje 150 i 163 KM. W stosunku do jednostki 8V motory 16-zaworowe są bardziej skomplikowane – dotyczy to przede wszystkim bardziej rozbudowanej elektronikę, co podwyższa ryzyko wystąpienia awarii.

Z opinii mechaników wynika, że przy prawidłowej eksploatacji pierwsze poważne problemy powinny pojawić się nie wcześniej niż po przejechaniu przynajmniej 150-180 tys. km. Przeważnie dotyczą one turbosprężarki, 2-masowego koła zamachowego, sprzęgła, zawóru EGR, układu wtryskowego – czasami wtryskiwaczy, innym razem pompy wysokiego ciśnienia. Uwaga: jeśli silnik zaczyna szarpać na wolnych obrotach, nie zawsze oznacza to poważne problemy, gdyż np. w przypadku wtrysku Siemensa może następować kalibracja układu.

W autach z większymi przebiegami zachęcamy także do sprawdzenia kondycji łańcucha łączącego wałki rozrządu, a także stanu filtra cząstek stałych. Warto wiedzieć, że w silnikach 8V do 2003 r. (FAP pierwszej generacji) wymiana filtra i uzupełnienie dodatku następuje co 80 tys. km, później co 120 tys. km. Natomiast w jednostki 16V od ok. 2004 r., w których znajdziemy FAP II generacji (a później III), dodatek uzupełnia się co 120 tys. km, natomiast filtr wymienia się co 180 tys. km.

Przegrzany silnik- co zrobić by uniknąć poważnej awarii?

Wyciek płynu z chłodnicy, strzałka temperatury silnika na czerwonym polu? Sprawdź, jak doraźnie poradzić sobie z usterką układu chłodzenia w aucie

Technika - Silnik 2.0 HDi był pierwszym motorem skonstruowanym przez koncern PSA, w którym zastosowano wtrysk paliwa typu common rail. Jednostka zadebiutowała w połowie 1998 r. i rozwijała moc 109 KM (DW10ATED). W kolejnym roku do gamy dołączyła słabsza, 90-konna wersja (DW10TD). W obu silnikach zastosowano wtrysk marki Bosch, którego ciśnienie mieści się w granicach od 200 do 1350 barów.

W 2001 r. obie wersje przeszły modyfikacje, np. w przypadku motoru DW10TD zrezygnowano z układu wtryskowego Boscha EDC 15C2 i zastosowano Siemensa SID 801 z wtryskiwaczami piezoelektrycznymi. Ciekawostka: choć w powszechnej opinii utarło się, że wszystkie wersje od 90 do 109 KM są wyposażone w 8-zaworową głowicę, na rynku znajdziemy także odmianę 109-konną z 4 zaworami na cylinder i układem DOHC (DW10ATED4) – występuje tylko w vanach, np. Evasion, C8, 807.

W historii technicznej silnika 2.0 HDi należy odnotować jeszcze dwie daty: koniec 2003 r., gdy do sprzedaży wprowadzono wersję 136-konną (m.in. 16V, DOHC i zmodyfikowany wtrysk paliwa), a także początek 2009 r., kiedy w ofercie pojawiły się mocno zmodyfikowane, topowe warianty mocy – 150 i 163 KM – m.in.: turbosprężarka o zmiennej geometrii chłodzona płynem, pompa oleju o zmiennym wydatku, system wtryskowy z ciśnieniem do 2000 barów.

Typowe usterki

W opinii mechaników specjalizujących się w naprawach aut koncernu PSA silnik 2.0 HDi pod względem niezawodności prezentuje się całkiem nieźle, choć nie jest wolny od usterek. Większość z nich to awarie typowe dla współczesnych turbodiesli, czyli niedomagania dwumasowego koła zamachowego, turbosprężarki, zaworu recyrkulacji spalin EGR bądź przepływomierza powietrza.

Układ wtryskowy uchodzi za dość trwały. Owszem, niekiedy zdarzają się kłopoty z wtryskiwaczami, ale nie są one nagminne. W układzie zasilania raczej zawodzi zawór ciśnienia paliwa w pompie wysokiego ciśnienia. Natomiast częstyproblem, który można uznać za typowy w jednostce 2.0 HDi, to niedomagania koła pasowego na wale korbowym, a dokładniej tłumika drgań skrętnych.

Jeśli chodzi o filtr cząstek stałych, to rozwiązanie z dodatkiem (FAP) stosowane przez PSA należy uznać za całkiem udane i nie tak problematyczne podczas eksploatacji auta w warunkach miejskich (krótkie dystanse) jak DPF. Dotyczy to głównie FAP-a pierwszej generacji, gdyż w nowszych konstrukcjach częściej zawodzi elektronika sterująca.

Koło Pasowe - objawy Charakterystyczne stukanie w okolicach napędu zwłaszcza po uruchomieniu zimnego silnika, brak napędu osprzętu jednostki napędowej.

naprawa Zawodzi wbudowany w koło tłumik drgań skrętnych. Awaria dotyczy głównie wersji 8V z początku produkcji, ale spotykana jest także w późniejszych konstrukcjach. Naprwa polega na wymianie koła pasowego na nowe – koszt poza ASO od 260 do 460 zł.

Przepływomierz - objawy Silnik nie ma dynamiki i nierówno rozwija moc, wzrasta zużycie paliwa.

naprawa Polega na wymianie przepływomierza na sprawny. W warunkach domowych najprościej jest po prostu zamontować sprawną część na próbę. Uszkodzenie przepływomierza powietrza będzie też odnotowane przez system diagnostyczny – problem ujawni się po podłączeniu do komputera. Koszt nowego przepływomierza poza ASO wynosi 350-450 zł.

Układ wtryskowy - objawy W układzie wtryskowym najczęściej psuje się zawór ciśnienia paliwa w pompie wysokiego ciśnienia, co objawia się kłopotami z rozruchem (zapala po pewnym czasie), nierówną pracą oraz dymieniem.

naprawa Koszt naprawy jest ściśle uzależniony od wersji jednostki napędowej i rodzaju zastosowanego wtrysku. Może wynosić zarówno 900 zł, jak i 3000 złotych.

Zawór EGR - objawy Spadek mocy, czasami zbyt intensywne dymienie i problemy z odpaleniem.

naprawa Problem z zaworem EGR zależy od jego konstrukcji oraz typu układu zasilania – przeważnie zostaje zablokowany mechanicznie przez sadzę. Niestety, uszkodzony zawór EGR można tylko wymienić – czyszczenie rzadko daje pozytywny skutek. Koszt naprawy jest uzależniony od wersji silnika i przeważnie wynosi od 600 nawet do 1400 zł (poza ASO).

Koło dwumasowe - objawy Hałas i drgania w okolicach skrzyni biegów, ślizganie się sprzęgła, utrudnione przełączanie biegów, duże drgania przenoszone na skrzynię biegów na biegu jałowym.

naprawa Niestety, przy okazji wymiany dwumasowego koła zamachowego (zamiennik kosztuje od 900 do 1300 zł) warto zamontować też nowe sprzęgło (ok. 700 zł) – jeden koszt robocizny 600-700 zł (poza ASO). Łącznie trzeba przygotować się na wydatek przekraczający 2000 zł.

Turbosprężarka - objawy Spadek mocy, zwiększone zużycie oleju, dymienie z układu wydechowego.

naprawa Turbosprężarka może mieć zmienną (VTG) lub stałą geometrię (dotyczy wersji 90-konnej). W przypadku stałej geometrii nowe „turbo” można kupić już za około 1500-1700 zł, a jego regeneracja to koszt od 800 do 1100 zł. Cena turbiny ze zmienną geometrią jest wyższa. Także wydatki na jej regenerację będą większe – po naprawie konieczna regulacja.

NASZ WERDYKT - Bez wątpienią silnik 2.0 HDi należy do udanych konstrukcji. Charakteryzuje się nie tylko wysoką kulturę pracy, dobrą dynamiką i niskim spalaniem, lecz także uchodzi za motor solidnie wykonany i mało awaryjny. Plusem są przystępne ceny części.

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze (205)

No photo
No photo ~Marekkuł Użytkownik anonimowy
~Marekkuł :
No photo ~Marekkuł Użytkownik anonimowy
Kolejny głupi artykuł Ktoś w komentarzach napisał, że ludzie nie czytają instrukcji i miał racje. Następnie niewłaściwa eksploatacja. Potem jakość paliwa to koszmar. Jak długo można żyć pijąc brudną wodę ? Nowe i stare silniki Hdi potrafią dużo wytrzymać. Na warsztacie mamy auta z przebiegiem 260 000 tyś km z filtrem cząstek stałych i nic w nich się nie robi poza wymianą oleju co 15 tyś.- ze względu, że to Polska i nasze ulice są brudne. Jak o coś dbasz to będziesz to miał na lata.
18 mar 14 07:42 | ocena: 91%
Liczba głosów:11
91%
9%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~tomik Użytkownik anonimowy
~tomik :
No photo ~tomik Użytkownik anonimowy
407 hdi Mam P407 2,0 HDi w automacie i przejechane 374 tyś. km.
Ostatnio uzupełniałem dodatek do DPF-a (koszt 230 zł) a wcześniej (przy 320 tyś km) płytę zaworów do skrzyni biegów za 3000 zł. Poza tym tylko eksploatacja, czyli klocki, tarcze, olej, filtry, 2 razy sworzeń w zawieszeniu i kilka razy łącznik stabilizatora:) Polecam francuskie samochody, a szczególnie z tym motorem! Wcześniej miałem 2 passaty TDI (110 i 130 KM) i po przekroczeniu 200 tyś km zaczynały się z nimi dziać cuda, dlatego miło jestem zaskoczony jakością i trwałością Peugeota, bo za niedługo przejadę nim w sumie więcej niż 2 razem wziętymi volkswagenami...
16 paź 13 22:49 | ocena: 85%
Liczba głosów:54
85%
15%
| odpowiedzi: 3
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~mech3 Użytkownik anonimowy
~mech3 :
No photo ~mech3 Użytkownik anonimowy
Nie ma silników bez typowych Nie ma silników bez typowych bolączek, ale HDi jest koncepcją w miarę swojego zaawansowania spójną i przewidywalną. TDi niestety nie podtrzymuje starszych tradycji i nie daje już takiej pewności trwałości co stare jednostki. Ale bilansując koszty, częstość usterek, wytrzymałość, parametry, ekonomię itp jednak z lekką przewagą widzę HDi. Jedno jest pewne, diesle wymagają innej KULTURY jazdy, obojętnie czy to nowe czy stare silniki. Nie lubią obrotów (szczególnie na zimno), gwałtownego przyspieszania i redukowania, nie lubią przegrzewania no i gaszenia zaraz po zejściu z obrotów (turbinki). Jeśli się dieselka traktuje z należytym szacunkiem jest naprawdę trwały i ekonomiczny bez względu na emblemat na masce.
12 gru 12 10:18 | ocena: 84%
Liczba głosów:19
84%
16%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Kosmita Użytkownik anonimowy
~Kosmita :
No photo ~Kosmita Użytkownik anonimowy
Porównanie epok... Zdajecie sobie sprawę, że 20 lat temu taka ilość usterek w dieslu dyskwalifikowałaby ten silnik w oczach użytkowników? Że jakby przeniesiono w czasie kierowcę z końca lat 80. do teraźniejszości to by go ilość awarii zamurowała? Że on wsiadał do nieco mułowatego diesla i robił 500 000km bez wielkich problemów a naprawy kosztowały grosze? No a jak miał Merca to robił 800 000 km...Naprawiał co trzeba i drugie tyle?
16 paź 13 21:38 | ocena: 90%
Liczba głosów:50
90%
10%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~KotBury Użytkownik anonimowy
~KotBury :
No photo ~KotBury Użytkownik anonimowy
Błędne informacje o turbosprężarce Kilkakrotnie w tekście artykułu pojawia się informacja, że silnik 2,0 HDI DW10ATED 109 KM posiada turbosprężarkę ze zmienną geometrią (VTG - Variable Turbo Geometry). Jest to nieprawda. Prawdopodobnie mylone są pojęcia i generacje silnika 2,0 HDI, mianowicie DW10ATED 109 KM posiada turbosprężarkę z tzw. "waste gate", czyli "bramką upustową" spalin, inaczej by-passem, sterowaną podciśnieniowo i elektrycznie przez komputer. Nie ma to nic wspólnego ze zmienną geometrią łopatek turbiny, która występuje dopiero w jednostkach napędowych 2,2 HDI 136 KM. Łopatki turbiny i sprężarki we wspomnianym silniku Common Rail 2,0 HDI I-ej generacji zachowują stałe położenie, nie zmieniają kąta wychylenia tak jak VTG. Natomiast faktycznie VTG pojawia się w nowszych wersjach 2,0 HDI DW10BTED oraz pozstałych.
18 mar 14 22:39 | ocena: 81%
Liczba głosów:27
81%
19%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~użytkownik C5 Użytkownik anonimowy
~użytkownik C5 :
No photo ~użytkownik C5 Użytkownik anonimowy
C5 z 2009 roku 2.0 HDI 136KM Wg mnie auto bezproblemowe i komfortowe. W tej chwili przejechane od nowości 288 tys. km. Spalanie średnie 5,8 - 6,2. Jak na tę masę samochodu wg mnie rewelacja. Z początku drobne problemy z elektroniką ale wszystko w ramach gwarancji wymienione. Póki co nigdy nie miałem problemów żeby auto nie odpaliło. Po 200 tys. km problem z filtrem FAP.
18 mar 14 18:26 | ocena: 92%
Liczba głosów:12
92%
8%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~asd Użytkownik anonimowy
~asd :
No photo ~asd Użytkownik anonimowy
jaki pan taki kram Problem egr, dwumasy i fapa to problem polskich kierowców, którzy nie wiedzą co to jest instrukcja obsługi. nowy samochód to nie duży fiat, i trzeba wiedzieć jak jeździć, żeby jeździć bezawaryjnie. U nas olewa się terminy wym oleju, zamula się aż zapcha się fap, a do tego ciemni mechanicy grzebią w samochodzie, do tego wszystkiego dochodzi marne paliwo i efekt: awaria.
Na zachodzie kręci się po pół mln km albo i więcej a u nas samochód debilizm wytrzymuje tylko przez 200tyś od nowości..
19 sty 14 20:55 | ocena: 71%
Liczba głosów:56
71%
29%
| odpowiedzi: 4
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Fan fiata Użytkownik anonimowy
~Fan fiata :
No photo ~Fan fiata Użytkownik anonimowy
Kpina to ma być dobry silnik? Posiadam służbowe fiaty Doblo-6 sztuk z silnikami 1,9 jtd 105km ( kupowane w salonie ). Przejechały przez 3-4 lata ponad 500 tys km ( średnio 150tys km na rok-jeżdżą z PL do NL/F i powrót ). Jedyne co w nich pada do wtrysk ( jeden ) przy przebiegu ok 300-400 tys km, regeneracja kosztuje mnie 500zł i jadą dalej. Dwumasa wytrzymuje 500-600 tys km a jedna sztuka przejechała przez 6 lat 800 tys- padła panewka i turbina ( była oryginalna ). Gdy przyjechał do mnie przedstawiciel VW i proponował Caddy po okazaniu mu swoich fiatków wraz z książką serwisową nie wiedział co powiedzieć...fakt-może i są plastikowe, mają swoje drobne wady ale do silników/zawieszenia nie mam żadnych uwag! To są auta cyborgi, nie do zajechania. Mam też najnowsze modele fiata z 2011 roku z przebiegami po 300 i 400 tys km. Póki co bez najmniejszej usterki oprócz zawieszenia ( z tyłu mają wadliwe wielowahacze ). Ps.- nawet sam diler Fiata się dziwi, że te auta tyle potrafią.
16 paź 13 15:41 | ocena: 61%
Liczba głosów:90
61%
39%
| odpowiedzi: 8
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Użytkownik Służbówek Użytkownik anonimowy
~Użytkownik Służbówek :
No photo ~Użytkownik Służbówek Użytkownik anonimowy
Służbówki!! Warte przeczytania W swojej karierze przedstawiciela miałem kilka samochodów.. Miałem i mam gdzieś serwis i spalanie bo za nie nie płacę stąd też moje spostrzeżenia są obiektywne.Ze względu na intensywną eksploatację auta palą więcej na trasie niż w mieście..Każdy jeżdżący przedstawiciel o tym wie( mniej palą jak jedzie się stale po 110 km.h):
1.Opel Combo 1,3 CDTI (użytkowany od 0 do 110 tys)- Zawdzięcza swoje przyspieszenie krótkim przełożeniom skrzyni biegów. Spalał około 5,5 w mieście i 6,5 na trasie. Mała prędkość maksymalna ograniczona przez przełożenia skrzyni(krótki ostatni bieg i prędkość ogranicza ogranicznik obrotów). Wysoka kultura pracy.
2. Skoda Fabia 1,4 TDI- 3 cylindry i bardzo niska kultura pracy. Spalanie w trasie większe niż w mieście wynikało z niedostatków mocy (w mieście 5,7 litra na trasie 6,5) . Silnik (przejąłem jak miał 40tyś oddałem jak miał 100tyś) bez awarii ale zawieszenie awaryjne strasznie.. Nie są to duże koszty ale zawsze coś stukało i trzeba było auto do serwisu oddać.
3.Toyota Yaris - 1,4 D4D (użytkowana od 80tyś do 270 tyś) - Wysoka kultura, sporo miejsca dla pasażerów tylnego rzędu ( na szerokość średnio ale na nogi mnóstwo dzięki przesuwanej tylnej kanapie + poczylane oparcie tylnego rzędu) Minus za brak bagażnika w przypadku odsunięcia foteli drugiego rzędu do tyłu. Zawieszenie nie ruszane!!! Co dla mnie jest wynikiem niewiarygodnym.Nie ma luzów, nic nie stuka!!! Silnik dynamiczny bardzo (prędkość 0-100 w 10 sekund , v-max 188). Spalanie w mie scie 4,8 a na trasie 5,2 ). Najlepsze seryjne audio. Wady niska jakość plastików...
16 paź 13 21:43 | ocena: 67%
Liczba głosów:21
67%
33%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~ELPG Użytkownik anonimowy
~ELPG :
No photo ~ELPG Użytkownik anonimowy
Witam serdecznie
Jestem Witam serdecznie
Jestem użytkownikiem Peugeota 307 kombi z silnikiem 2,0 HDI 90 KM.Auto kupiłem w salonie w październiku 2002.Do dziś przejechałem 365500 i powiem tak : to był dobry zakup.Nie miałem problemu ani z kołem pasowym ani dwumasowym ani z przepływomierzem.

Pozdrawiam
4 paź 12 21:52 | ocena: 89%
Liczba głosów:44
89%
11%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat

Suzuki Gr. Vitara (1998-2005)

Suzuki Gr. Vitara (1998-2005) Podczas współpracy Suzuki z koncernem PSA silnik 2.0 HDi trafił jedynie pod maskę Grand Vitary i był oferowany w latach 2001-2005. Rozwijał moc 109 KM.

Wszystko o dieslach: Poznaj wszystkie wady silnika 2.0 HDi (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego