Wybierz samochód

Citroen C3 Picasso

Citroen C3 Picasso

Citroën C3 Picasso to minivan produkowany przez francuski koncern PSA. Auto weszło na rynek w 2009 roku, a jego premiera odbyła się rok wcześniej.

Konstrukcyjnie C3 Picasso opiera się na miejskim C3, jednak z zewnątrz na próżno szukać podobieństw między tymi modelami. Samochód wydaje się być pojemny i taki też jest - pasażerom zapewnia zadowalającą wygodę i odpowiednią ilość miejsca, zarówno z przodu jak i w drugim rzędzie siedzeń. Dzięki przesuwnej tylnej kanapie, pojemność bagażnika waha się między 385 a 500 litrów.

Producent przewidział do C3 Picasso 5 silników – 2 diesle i 3 benzynowe. Jednostki o zapłonie samoczynnym to 1.6 HDI oraz 1.6 HDI FAP i mocy 90 i 110 KM. Motory o zapłonie iskrowym to 1.4 VTi o mocy 95 KM lub ten sam silnik spełniający normy spalania Euro 5, oraz 1.6 VTi o mocy 120 KM. Silniki te współpracują ze skrzynią manualną o 5 lub 6 przełożeniach bądź z 6-stopniowym automatem.

W 2012 roku auto przeszło delikatny facelifting, który przyniósł nieznacznie przemodelowany zderzak oraz nowe reflektory.

Na rynku Citroën C3 Picasso rywalizuje m.in. z Oplem Merivą, Kią Soul oraz Nissanem Notem.

Citroen C3 Picasso - generacje

Citroen C3 Picasso - powiązane artykuły

Katalog Samochodów Auto Świat