Wybierz samochód

Daihatsu Move

Daihatsu Move to mikrovan typu kei car japońskiej produkcji. Jego I generacja pojawiła się na rynku w 1995 roku i technicznie bazowała na mniejszym modelu Cuore.

Do jego napędu służył 1 z 2 silników – o pojemności 0,8 lub 1 litra. Miały moc odpowiednio 42 i 56 KM, a dzięki niskiej masie auta (ok. 700-800 kg) w zupełności wystarczyło to do sprawnego poruszania się. Moc na przednią oś przenosiła 5-biegowa skrzynia manualna lub 3-stopniowy automatyczna.

W 1998 roku pojawiła się II generacja tego auta. Pod maską znalazł się nowy silnik o pojemności 0,7 litra i mocy 42 KM. Dostępne były także jednostki występujące w poprzedniej generacji Oprócz napędu na przednie koła, Move można było zamówić w wersji z napędem 4x4. W 2000 roku auto przez mały facelifting, który przyniósł m.in. nowy pas przedni.

Po kolejnych 2 latach zadebiutowała 3. generacja mikrovana Daihatsu, która przyniosła ze sobą nowoczesny i atrakcyjny wygląd mimo niezgrabnej figury. Pod maską zagościły 2 silniki o pojemności 0,7 litra i mocy 58 lub 64 KM. Oprócz manualnej skrzyni biegów, za dopłatą dostępny był także 4-stopniowy automat.

IV generacja Move pojawiła się w 2007 roku. Oprócz nowego wyglądu niewiele się zmieniło – jednostki napędowe pozostały te same, lecz dostępne były 2 stylizacje – Latte i Conte.

Od 2010 roku dostępna jest 5. odsłona Daihatsu Move. Jego bliźniaczym modelem jest Suzuki Tall Wagon, a głównym rywalem - Honda Zest.

Daihatsu Move - generacje

Volkswagen T-Roc R - wyścigówka dla starszaków

Daihatsu Move III (2002 - 2006)

Volkswagen T-Roc R - wyścigówka dla starszaków

Daihatsu Move IV (2006 - 2010)

Volkswagen T-Roc R - wyścigówka dla starszaków

Daihatsu Move V (2010 - )

Daihatsu Move - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!