Wybierz samochód

Daihatsu YRV

Daihatsu YRV

Daihatsu YRV to kompaktowy samochód typu MPV produkowany przez japoński koncern motoryzacyjny. Auto zadebiutowało w 2000 roku, a nazwa jest skrótem od słów „Young Recreational Vehicle”. Miało to sugerować, iż YRV jest skierowany do młodszej klienteli. Pojazd bazował konstrukcyjnie na modelu Sirion.

5-drzwiowe nadwozie minivana Daihatsu prezentowało się całkiem korzystnie, a styliście postarali się o kilka ostrzejszych kształtów by lepiej trafić od grupy docelowej. Tylna kanapa, dzięki zamontowaniu jej w szynach, miała możliwość przesuwania, dzięki czemu pasażerowie w II rzędzie mogli dostosować ilość potrzebnego miejsca na nogi do swoich wymagań.

Do napędu japońskiego MPV służyły wyłącznie benzyniaki. Mniejszy silnik miał 1 litr pojemności, 3 cylindry i rozwijał 59 lub 64 KM. Większa, 1,3-litrowa jednostka występowała w wersji wolnossącej (87 KM) oraz turbodoładowanej (129 KM). Moc kierowana była na przednią lub obie osie za pomocą 4-biegowego automatu lub 5-biegowej skrzyni manualnej. Niska masa YRV (ok. 850-900 kg) w połączeniu z najmocniejszą jednostką dawały sporo frajdy z jazdy.

W 2005 roku zakończono produkcję Daihatsu YRV, a jego następcą została Materia.

Daihatsu YRV - generacje

Daihatsu YRV (2000&nbsp-&nbsp2005)

Daihatsu YRV (2000 - 2005)

Daihatsu YRV - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!