Wybierz samochód

Honda Logo

Honda Logo

Honda Logo to niewielki miejski samochód osobowy produkowany przez japoński koncern motoryzacyjny. Auto zadebiutowało w 1996 roku jako następca modelu City II generacji. W hierarchii pojazd uplasowany został pomiędzy modelami Life i Civic.

Honda Logo występowała jako 3- oraz 5-drzwiowy hatchback zdolny przewieźć 5 pasażerów. Ze względu na małe rozmiary, miejsca w II rzędzie było stosunkowo mało, co mogli odczuć wyżsi pasażerowie, jednak z racji stosunkowo wysoko poprowadzonej linii dachu, przestrzeni nad głową nie brakowało. Na europejskim rynku samochód zawitał dopiero 2 lata po debiucie, i to też tylko w niektórych krajach (w Polsce nie prowadzono sprzedaży Hondy Logo). Honda zdecydowała się przeprowadzić aż 3 liftingi – w 1997, 1998 oraz 2000 roku.

Do napędu Hondy Logo służył benzynowy silnik o pojemności 1.3 litra generujący 65 KM. Napęd przenoszony był na przednią lub obie osie za pomocą 3-biegowego „automatu”, 5-stopniowej skrzyni manualnej bądź bezstopniowej przekładni CVT „Multimatic”. Produkcja Hondy Logo została zakończona w 2001 roku ze względu na kiepskie wyniki sprzedaży. Jej następcą został model Jazz, znany na niektórych rynkach jako Fit.

Honda Logo - generacje

Honda Logo - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!