Wybierz samochód

Hyundai Galloper

Hyundai Galloper to samochód terenowy produkowany przez koncern Hyundai Precision & Industry Company Limited. Co ciekawe, nie ma on nic wspólnego z koncernem Hyundaia, produkującym samochody osobowe. Oprócz Gallopera, HDPIC trudniło się produkcją obrabiarek i szybkich pociągów. Hyundai Galloper zadebiutował w 1991 roku jako bliźniacza wersja Mitsubishi Pajero I generacji, którego produkcja w tym samym roku została zakończona, dlatego Galloper miał już nieco przestarzałą konstrukcję. W zależności od rynku, samochód sprzedawany był w sieci HDPIC, Hyundai Motor Company lub pod marką Mitsubishi.

Pojazd miał ramową konstrukcję i napęd na tylną oś z dołączaną przednią, a dodatkowo wysoki prześwit zapewniał dobre właściwości terenowe. Do wyboru było 3- oraz 5-drzwiowe nadwozie (rozstaw osi zależał od ilości drzwi). Do napędu służy 3-litrowy benzyniak V6 generujący 141 KM, a napęd był przenoszony przez 4-stopniowy automat lub 5-biegową skrzynię manualną. W 1998 roku pojawiła się II generacja Hyundaia Galloper. Auto miało nieco bardziej nowoczesne i większe nadwozie. Mechanicznie dokonano zmian w tylnym zawieszeniu, a oprócz tego wprowadzono nowe jednostki napędowe.

Tym razem również było do wyboru nadwozie krótkie (3-drzwiowe) oraz długie (5-drzwiowe). Oprócz 141-konnego benzyniaka, do wyboru był także 2,5-litrowy turbodiesel, który z intercoolerem generował 105, a bez – 99 KM. Rodzaje przekładni pozostały bez zmian. W 2003 roku zakończono produkcję Hyundaia Galloper, a jego następcą został Terracan.

Hyundai Galloper - generacje

Hyundai Galloper - powiązane artykuły