Wybierz samochód

Hyundai ix55

Hyundai ix55 to duży SUV produkowany przez południowokoreański koncern motoryzacyjny Hyundai Motor Company. Auto pojawiło się na rynku w 2006 roku, jako następca modelu Terracan, jednak w Europie pojazd zaliczył debiut dopiero 2 lata później. Na innych rynkach samochód znany jest pod nazwą Veracruz.

W przeciwieństwie do poprzednika, ix55 został pozbawiony ramowej konstrukcji na rzecz samonośnego nadwozia, a płyta podłogowa, na której został zbudowany, została po modernizacje przejęta od modelu Santa Fe. O ile Terracan był samochodem dobrym w teren, to ix55 służył raczej do krążenia po mieście i okolicznych, wiejskich drogach. Przy okazji poziom luksusu został podniesiony przez co docelowa grupa klientów została zmieniona.

5-drzwiowe nadwozie Hyundaia ix55 nawiązuje do innych modeli marki i prezentuje się całkiem korzystnie. Wnętrze jest obszerne i dobrze wyposażone, a co najważniejsze, gwarantuje miejsca dla 7 pasażerów. Wraz z duża ilością dodatków i sporymi rozmiarami idzie też masa, bowiem auto waży ok. 2 ton. Do napędu służył 3,8-litrowy benzyniak V6 generujący 260 KM, natomiast głównie na europejski rynek przeznaczona była 3-litrowa jednostka V6 o zapłonie samoczynnym, rozwijająca początkowo 240, a od końca 2011 roku – 250 KM. Z silnikami łączona była 6-stopniowa przekładnia automatyczna, a napęd odbywał się na przednie lub obie osie.

W 2014 roku zakończono produkcję Hyundaia ix55, a jego następcą został Grand Santa Fe.

Hyundai ix55 - generacje

Hyundai ix55 - powiązane artykuły