Wybierz samochód

Isuzu Stylus

Isuzu Stylus to samochód osobowy klasy średniej niższej produkowany przez japoński koncern motoryzacyjny. Auto pojawiło się w 1990 roku, choć w rzeczywistości było już na rynku o wiele dłużej (od 1974). Początkowo auto nosiło nazwę Gemini, a w zależności od rynku znany był jako Bellet Gemini lub w USA – jako I-Mark i występował jako 4-drzwiowy sedan lub 2-drzwiowe coupe.

W 1985 roku pojawiła się II generacja Gemini, a wraz z nią wiele bliźniaczych modeli – Geo Spectrum, Chevrolet Spectrum/Gemini, Pontiac Sunburst. W końcu w 1990 roku w salonach zagościła III odsłona modelu Gemini, natomiast w USA, zmieniono nazwę z I-Mark na Stylus. Choć Gemini występował jako 4-drzwiowy sedan, 2-drzwiowe coupe oraz 3-drzwiowy hatchback, to Stylus produkowany był tylko w pierwszym rodzaju nadwozia. Wyróżniał się mocno zaokrąglonym przednim pasem i wąskimi, długimi reflektorami.

Do napędu służył 1,8-litrowy benzyniak, który generował 142 KM, choć model Gemini oferował o wiele więcej jednostek napędowych. Moc kierowana była na przednie koła za pośrednictwem 5-biegowej przekładni manualnej. W 1993 roku zakończono produkcję Isuzu Stylus.

Isuzu Stylus - generacje

Skoda Karoq 1.0 TSI - test długodystansowy (cz. 9)

Isuzu Stylus (1990 - 1993)

Isuzu Stylus - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!