Wybierz samochód

Landwind

Landwind

Landwind – chińska marka samochodów terenowych należąca do koncernu Jiangling Motors Corporation. Landwind powstał w 2005 roku i był pierwszym chińskim producentem aut, którego auta były sprzedawane w Europie. W rodzimym kraju ich modele są sprzedawane pod nazwą Baowei.

Model X6 (spotykany też pod nazwą X9) wywołał duże kontrowersje, po tym jak podczas serii testów zderzeniowych prowadzonych przez EuroNCAP i ADAC okazało się, że przy zderzeniu czołowym z prędkością 64 km/h kierowca auta zginąłby na miejscu! Holenderski importer chińskich aut twierdził nawet, iż wyniki są zaskakująco negatywne ponieważ niemieckie koncerny motoryzacyjne w obawie przed poważną konkurencją naciskały na EuroNCAP i ADAC. Dlatego zlecił wykonanie testów bezpieczeństwa innej organizacji - TÜV, gdzie zderzenie z przeszkodą odbywa się z prędkością o 8 km/h mniejszą. Te testy Landwind przeszedł pomyślnie, jednak nie zakończyły one sporu.

Dyrektor generalny JMC postanowił we współpracy z ADAC poprawić bezpieczeństwo w aucie, aby zdać bardziej rygorystyczne testy EuroNCAP.

Landwind - modele

Landwind - powiązane artykuły