Wybierz samochód

Lexus HS

Lexus HS to sedan należący do klasy średniej premium, produkowany przez japoński koncern Toyoty. Nazwa HS to skrót od „Harmonious Sedan” co po angielsku oznacza „Harmonijny Sedan”.

Auto zadebiutowało w 2012 roku, a jego pełna nazwa to HS 250h. Co ciekawe, auto dostępne jest jedynie w wersji hybrydowej i jest to pierwszy taki przypadek w historii marki, choć przed nim już 3 inne modele mogły mieć odmianę hybrydową. HS jest blisko spokrewniony z dobrze znaną na rynku Toyotą Prius, a także z Avensisem.

Co do powiązania z tym drugim modelem, można mieć też takie odczucie patrząc na HS-a z zewnątrz. W środku jednak znajdziemy wiele ekskluzywnych elementów wyróżniających ten model Lexusa. Silnik benzynowy w tym aucie, ma pojemność 2,4 litra i moc 150 KM. Wspomagający go silnik elektryczny generuje 41 KM, a łączna moc układu wynosi 187 KM. Moment obrotowy jest przekazywany na przednie koła za pośrednictwem bezstopniowej przekładni CVT.

Lexus HS nie był oferowany w Europie, a w 2012 roku wycofano go także z rynku północnoamerykańskiego ze względu na zbyt kiepskie wyniki sprzedaży.

Z kolei rok później przeprowadzono facelifting, który objął przeprojektowanie głównie przedniego pasa, a także tylnych lamp.

Lexus HS - generacje

Nowy Seat Leon – uwodzicielski kompakt

Lexus HS (2009 - )

Lexus HS - powiązane artykuły